تشریفات عروسی

تالار عروسی در استانبول
پکیج های عروسی در تالار عروسی / خدمات و هزینه های عروسی در تالار ترکیه
دسامبر 31, 2019
عکاسی و فیلمبرداری عروسی در استانبول
عکاسی عروسی در استانبول
آوریل 17, 2020

تشریفات عروسی یعنی برگزاری صفر تا صد یک مراسم عروسی، که توسط موسسات تشریفات عروسی انجام می شود.

البته مهم ترین شرط آن بررسی و مطابقت آن با سلیقه و خواسته ی عروس ها و داماد ها است. آن ها با بررسی سلایق و بودجه ای که عروس و دامادها در نظر گرفته اند، بهترین گزینه ها را پیشنهاد می دهند.

تشریفات عروسی در ترکیه

تشریفات عروسی در ترکیه

تشریفات عروسی چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟

نخستین کاری که توسط موسسات تشریفات مجالس عروسی باید انجام شود معرفی و انتخاب یک باغ عروسی ، تالار پذیرایی و یا باغ تالار یا کشتی است. به طور کلی معرفی یک مکان مناسب جهت برگزاری مراسم که نسبت به فصل برگزاری مراسم ، میزان بودجه ، تعداد مهمانان، سلیقه ی عروس و داماد، نوع مراسم و نحوه ی برگزاری مراسم عروسی بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد خواهند داد.

به عنوان مثال در فصل پاییز و زمستان و ابتدای بهار که سردی هوا و احتمال بارندگی وجود دارد، گزینه مناسب تالار عروسی خواهد بود و در نیمه دوم فصل بهار و فصل تابستان می توان از بین تالار ، باغ عروسی و یا باغ تالار گزینه مناسب را انتخاب نمود.

از دیگر وظایف و کارهای موسسات تشریفاتی مدیریت، تزئین اتاق عقد عروس ، گل آرایی جایگاه عروس و داماد و ماشین عروس با توجه به سلیقه وخواسته های عروس و داماد می باشد ، که البته فراهم نمودن ماشین عروس هم توسط این موسسات صورت می گیرد.

معرفی یک گروه موسیقی  یا دیجی مناسب با معیارها ، سلایق و اعتقادات عروس و داماد، از جمله کارهایی است که موسسات خدمات مجالس باید انجام دهند.

سفره عقد

سفره عقد

معرفی و انتخاب یک آتلیه عروسی خوب با فضای زیبا جهت عکس های عروس و داماد از دیگر وظایف آنها می باشد.

آتلیه و عمارت عکاسی برای تمام عروس و دامادها اهمیت زیادی دارد زیرا تمام لحظه ها و خاطرات زیبای مراسم عروسی توسط آتلیه ثبت می گردد.

موسسات تشریفات مجالس موظف هستند با توجه به خواسته ها ، نیازها و سلیقه و بودجه ی عروس و داماد بهترین گزینه ممکن را به آنها معرفی نمایند.

معرفی یک فروشگاه کارت عروسی خوب با تنوع زیاد در کارت ها به عروس و دامادها از دیگر کارهای این موسسات می باشد.

آرایشگاه عروس استانبول

آرایشگاه عروس استانبول

آرایشگاه عروس یکی از مهمترین و حساس ترین انتخاب ها

معمولا انتخاب آرایشگاه عروس جزو سخت ترین کارهای عروس خانم هاست و موسسات تشریفات عروسی باید سالن زیبایی خوب و متناسب با سلیقه و بودجه عروس خانم ها را معرفی نمایند.

همچنین این موسسات در انتخاب آرایشگاه داماد نیز می توانند گزینه مناسب را پیشنهاد دهند.

در کنار سالن زیبایی خرید لباس عروس نیز برای عروس خانم ها بسیار اهمیت دارد و برای یافتن و انتخاب مزون عروس ، موسسات تشریفاتی باید به عروس خانم ها یاری کنند ، تا لباس عروس متناسب با سلیقه و بودجه خود را در کمترین زمان ممکن تهیه نمایند.
معرفی شیرینی فروشی خوب برای تهیه کیک عروسی و شیرینی مراسم به عروس دامادها هم از دیگر وظایف تیم تشریفاتی می باشد.

اما مهم ترین وظیفه موسسه تشریفات مجالس عروسی کترینگ عروسی است و موظف هستند تا کلیه خدمات پذیرایی شامل سرو غذا ، میوه و شیرینی ، استفاده از تم عروسی مناسب ،ظروف پذیرایی شیک و زیبا واستفاده از رومیزی های متناسب با تم عروسی و … را تدارک ببیند.

کترینگ عروسی ترکیه

کترینگ عروسی ترکیه

 

تاریخچه تشریفات عروسی

برگزاری مجالس عروسی دارای تاریخچه طولانی و سابقه چند هزار ساله نیست.

این مطلب را هم بخوانید  عروسی فرمالیته در ترکیه

زیرا نیاکان ما جشن های خود را به صورت سنتی و با حضور تعداد کمی از اقوام خود برگزار می کردند.

در حالی امروزه شاهد زرق و برق های زیادی در مجالس و جشن های عروسی هستیم که از عهده صاحب مجلس ساخته نیست.

تشریفات عروسی در ترکیه

تشریفات عروسی در ترکیه

فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای مجلس، رفتن به مزون عروس و انتخاب لباس، تعیین وقت آرایشگاه، تهیه کردن غذای مهمانان به همراه میوه، سالاد و دسر، کیک مراسم، موزیک مراسم، سفره عقد، گل ارایی مجلس، شمع آرایی عروسی، کترینگ عروسی، اجاره باغ مراسم، اجاره سالن اجتماعات مراسم، اجاره ویلا عروسی، نورپردازی سالن عروسی، نورپردازی باغ عروسی و … تنها تعدادی از برنامه های جشن عروسی هستند.

انجام همه این برنامه ها به زمان و انرژی زیادی نیاز دارد.

به هر حال عروس و داماد می خواهند جشن ازدواج آنها به بهترین شکل ممکن برگزار شود و از سویی نیز فرصت کافی برای این کارها را ندارند. به همین خاطر خدمات عروسی شکل گرفته اند.

البته اولین باری که این خدمات مجالس در اروپا راه اندازی شدند، به مانند امروز گسترده نبودند و خدمات آنها نیز در پذیرایی از مهمانان و راهی کردن عروس و داماد ختم می شد. در حالی که امروزه شاهد افزایش خدمات و سرویس دهی آنها هستیم.

عروسی ایرانی در استانبول

عروسی ایرانی در استانبول

اولین خدمات عروسی در جهان

شکل گیری اولین تشریفات عروسی در کشورهای اروپایی بوده است.

خدمات عروسی ابتدایی، به صورت یک سالن بوده که برای اجتماعی از اقوام و آشنایان عروس و داماد برقرار می شدند.

در این سالن ها میز و صندلی به اندازه مهمانان گذاشته می شد تا براحتی بتوان از مهمانان پذیرایی کرد. غذا نیز به شکل کترینگ امروزی نبود و در یک نوع غذای مفصل خلاصه می شد.

به طور کلی تمامی خدمات تالار عروسی شباهت زیادی به جشن های خانگی داشت. در خدمات عروسی های اولیه مزون عروس، آرایشگاه، فیلمبرداری و عکاسی حرفه ای و … وجود نداشت و جشن عروسی با سادگی تمام و بدون تشریفات انجام می شود.

تاریخچه خدمات عروسی در ایران

تا قبل از آغاز قرن بیستم و در دهه های 1920 و 1930 اولین جرقه برگزاری جشن های تشریفاتی زده شد.

در همین سال ها بود که لباس عروس های طرحدار و زیبا وارد مجالس عروسی شدند و همین امر جذابیت های برگزاری عروسی را دو چندان می کرد.

به تدریج این نحوه برگزاری جشن پای خود را به ایران نیز باز کرد. برگزاری مجالس پر زرق و برق جای روش های سنتی را گرفتند. پس از دهه 1960 بود که اولین بار دوربین های قابل حمل عکاسی ساخته شدند.

در این زمان خدمات عروسی بدون دوربین های عکاسی بودند و مسئولیت عکاسی بر عهده عروس و داماد بود.

سرانجام اینکه در سال های اخیر در سالن های خدمات عروسی استفاده از نورپردازی، رنگ‌ها، افکت‌ها، فیلمبرداری، خوراکی‌ها و انواع نوشیدنی‌ها به یکی از ملزومات تبدیل شده است.

عروسی ایرانی در ترکیه

عروسی ایرانی در ترکیه

چرا از تشریفات عروسی استفاده کنیم؟

به دلیل رشد میزان شهرنشینی و تغییر آداب و رسوم میان مردم، سبک برگزاری میهمانی‌ها و مراسم عروسی نیز در بین آن‌ها تغییر بسیاری کرده است.

افزایش تجملات باعث شده است تا برگزاری یک مراسم عروسی به کاری پیچیده و دشوار تبدیل شود که به ماه‌ها برنامه ریزی نیاز دارد. این پیچیدگی باعث شده است تا عروس و دامادها از مشاوره کارشناسان اهل فن در این زمینه بهره‌مند شوند؛

چرا که این افراد سال‌ها تجربه در زمینه برگزاری مراسم عروسی دارند و مسیرهای منتهی به یک مراسم خوب را می‌شناسند، ضمن این که با کمک به عروس و دامادها آن‌ها را در مدیریت بودجه مراسم عروسی یاری می‌کنند.

این مطلب را هم بخوانید  عروسی در تركیه

خدمات مجالس با برقراری ارتباط با مراکز خدماتی مرتبط با برگزاری مراسم عروسی، مسیر این فرآیند را بسیار تسهیل می‌کنند. تصور کنید از بابت لباس و آرایش عروسی خود نگران زیادی دارید و می‌ترسید کارها آن ‌طور که باید پیش نروند؛

در این حالت، بستن قرارداد با یک مجموعه خدمات مجالس می‌تواند تا حدود زیادی خیال شما را از بابت مسائلی که موجبات نگرانی شما می‌شدند، آسوده کنند و شما در نهایت مزون و آرایشگاهی که خدمات مناسب با سلیقه شما را ارائه می‌دهند از طریق مؤسسه خدمات مجالس پیدا کنید.

عروسی ایرانی در استانبول ترکیه

عروسی ایرانی در استانبول ترکیه

یک تشریفات خوب عروسی با بهره‌گیری از آخرین متدهای روز اروپا در زمینه برگزاری مراسم عروسی و با کمک کارشناسان خبره خود در امر مدیریت و مد، زوج‌های عزیز را در برگزاری یک مجلس عروسی خوب یاری می‌کند.

این تشریفات با بر عهده گرفتن صفر تا صد برگزاری مراسم عروسی تمام جزئیات و اصول برگزاری یک میهمانی خوب و شایسته را مو به مو اجرا می‌کنند و شبی خاطره ساز برای عروس و داماد و اقوام آن‌ها می‌سازند.

 

نحوه انتخاب بهترین تیم تشریفات عروسی

در مراسم های مهم انتخاب تشریفات مجالسی کار بلد یکی از مهم ترین قسمت ها خواهد بود چراکه این تیم وظیفه برگزاری صفر تا صد مراسم شما را بر عهده خواهند گرفت.

قبل از هر کاری سری به اینترنت زده و جستجو کنید و از میان نظر مشتریان تیم خود را انتخاب کنید.

تیمی را انتخاب کنید که بدون نظر و مشورت شما هیچ کاری انجام ندهند.

عروسی ایرانی در ترکیه

عروسی ایرانی در ترکیه

در انتخاب تیم تشریفات نکات زیر را لحاظ کنید:

 • این تیم باید شما را از جزییات کامل مراسم آگاه کند.
 • همواره تیم هایی را انتخاب کنید که برخورد مناسب و دوستانه ای داشته باشند.
 • یک تیم تشریفات خاص و خوب باید بتواند نیازهای روز را برآورده کرده و مطابق با روز کار کند.
 • دقت کنید منوی غذایی که در اختیار شما قرار می گیرد شامل هر نوع سلیقه ای می شود یا خیر؟
 • یک تیم تشریفات باید خلاقیت کامل در پیاده سازی رنگ و تم های خاص را داشته باشد و این نکته در مراسم های خاص بسیار مهم خواهد بود.
 • زمانیکه برای مشاهده مجلس می روید توجه ویژه ای به زمان شارژ کردن غذاها داشته باشید.
 • دقت کنید که آیا میزان غذا با تعداد مهمان ها هماهنگی دارد یا خیر.
 • در زمان عقد قرارداد تمام چیزهایی که با تیم تشریفات قرار کرده اید را بنویسید.
 • از کوچکترین مسائل نیز راحت نگذرید. حتما قید کنید که میزان غذا چقدر است و یا چه گلی قرار است برای تزیینات شما استفاده شود.
 • محل تالار را کاملا در قرارداد قید کنید و بنویسید که اگر قبل از عروسی به درخواست گروه تشریفات مجبور به تغییر باغ شدید باید هزینه های اضافی از حساب شما کسر گردد.
 • دقت کنید که فاکتور شما دارای سربرگ آدرس، تلفن ثابت و همراه، مهر و تاریخ باشد تا امکان پیگیری قانونی آن وجود داشته باشد .
 • در قرارداد خود جنس و رنگ میز صندلی ها ، رومیزی ها ، لباس پرسنل ، تعداد پرسنل ، جنس ظروف پذیرایی و رنگ آن ها ، با توضیح کامل یادداشت شود.
 • سعی کنید با هماهنگی مدیر تشریفاتی فردی را از طرف خودتان از اول صبح به سالن عروسی بفرستید تا از روند اجرای کار مطلع باشد و همه هماهنگی های لازم را جهت برگزاری بهترین مجلس به عمل آورد.
عروسی ایرانی در استانبول

عروسی ایرانی در استانبول

خدمات عروسی در خارج از ایران

با توجه به اهمیت این موضوع و حساسیت های موجود انتخاب یک تشریفات عروسی در ایران کار سختی است.

این مطلب را هم بخوانید  عروسی در هتل کمپینسکی آنتالیا

حال تصور کنید که این انتخاب شما خارج از مرزهای ایران و در کشوری دیگر باشد.

تشریفات عروسی ایرانی

بدون شک کار چندین برابر سختتر میشود. اولین مشکل عدم تسلط کافی به زبان کشور مقصد است در ثانی سلایق تشریفات مجالس در کشور میزبان (غیر از ایران) ممکن است تفاوت های فاحشی با سلایق عروس و داماد داشته باشد.
هرچند این موضوع امری بدیهی است.

به هر حال تفاوت فرهنگ دو کشور در میان است.

عروسی ایرانی در ترکیه

عروسی ایرانی در ترکیه

بدون شک در این شرایط وجود یک گروه تشریفات هموطن و همزبان در کشوری دیگر نقش یک فرشته نجات را بازی میکند. بدین ترتیب شما میتوانید از دغدغه هایی که در بالا از آن نام بردیم فارغ شوید و با خیال آسوده بر روی جشن خود تمرکز کنید.

خدمات عروسی در ترکیه

ترکیه یکی از کشورهایی است که مقصد گردشگری توریست های زیادی از سراسر دنیا است و این موضوع برای ما ایرانیان پررنگتر هم هست. قبلا در مقاله ای بصورت مفصل در خصوص دلیل انتخاب کشور ترکیه به عنوان مقصد زوج های ایرانی توضیح داده ایم. پیشنهاد میکنم حتما این مقاله را مطالعه بفرمایید.

اگر به هر دلیلی قصد برگزاری جشن عروسی در ترکیه را دارید گروه تشریفات کتلاما با افتخار آماده برگزاری جشن عروسی شما در شهرهای زیبای ترکیه است.

تشریفات عروسی در ترکیه

تشریفات عروسی در ترکیه

خدمات عروسی در استانبول

بدون شک زیباترین شهر ترکیه استانبول است. استانبول شهری تاریخی مدرن با طبیعت فوق العاده و جایگاه استراتژیک بی نظیر است. اگر میخواهید در مورد استانبول بیشتر بدانید این مطلب را از دست ندهید.

استانبول شهری بی نظیر جهت برگزاری جشن عروسی است.

کشتی ها، تالارها، کاخ ها، مساجد، آثار باستانی، جزایر زیبا و دهها وجه امتیازی که در کمتر نقطه ای از جهان بصورت یکجا وجود دارد در کنار هزینه های بسیار مناسب همه و همه دست به دست هم میدهند تا استانبول را به بهترین انتخاب برای برگزاری رویایی ترین شب زندگی شما زوج عزیز تبدیل کند.

گروه تشریفات کتلاما با افتخار آماده برگزاری جشن عروسی شما هموطنان عزیز در شهر زیبای استانبول است.

تجربه چند ساله این گروه ضامن برگزاری هر چه بهتر جشن شما خواهد بود.

جشن عروسی در استانبول

جشن عروسی در استانبول

خدمات عروسی در آنتالیا

اکیپ حرفه ای ما در آنتالیا میزبان شما برای برگزاری مراسم زیبای شماست.

مفتخریم که در شهر زیبای آنتالیا که مقصد گردشگری ایرانیان زیادی است میزبان جشن شما باشیم.

گروه تشریفات کتلاما با افتخار میزبان جشنهای شما در شهر ساحلی آنتالیا است.

اگر عاشق آب و هوای مدیترانه ای هستید آنتالیا یکی از بهترین گزینه های پیش روی شماست.

جهت برگزاری یک جشن خاطره انگیز در کنار شماییم.

جشن عروسی در باغ آنتالیا

جشن عروسی در باغ آنتالیا

برگزاری جشن عروسی در آنتالیا مستلزم داشتن یک تیم تشریفات عروسی در آنتالیا میباشد. البته یک تیم حرفه ای و با تجربه.

بی شک کتلاما بهترین انتخاب در برگزاری جشن عروسی در آنتالیاست.

پیشنهاد میکنم حتما مقاله عروسی در آنتالیا را مطالعه نمایید.

 

تشریفات مجالس در ترکیه

تیم تشریفات کتلاما با اتکا به تجربه چند ساله خود و همچنین پارتنرهای تجاری خود در ترکیه این نوید را به شما عزیزان میدهد که آماده برگزاری هرگونه مراسمی در ترکیه است.

طراحی و اجرای بی نظیر جشن های:

 • عروسی
 • نامزدی
 • تولد
 • همایش
 • کنفرانس
 • سمینار
 • فرمالیته
 • و…

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق صفحه تماس با ما ، با ما در ارتباط باشید.

همچنین با استفاده از آیکون واتساپ در گوشه پایین همین صفحه میتوانید با ما تماس بگیرید.

جهت اطلاع از هزینه های عروسی در ترکیه این صفحه را مشاهده کنید.

دیدگاه ها بسته شده است

whatsApp
دسترسی آسان